Od wczoraj dostajemy zapytania o pewną osobę, która miała pojawić się pod UMiG, rodzice pod naciskiem swoich pociech piszą do nas i pytają - czy pod urzędem znów zatrzyma się Święty Mikołaj? 

Niestety nie, w tym roku nie zaplanowano takiego eventu dla dzieci. Rok temu o tej porze, pod UMiG można było napić się gorącej herbaty, spróbować ciasta czy po prostu zrobić sobie zdjęcie na tle świątecznych dekoracji. 

Kulminacyjnym momentem była oczywiście wizyta samego Świętego Mikołaja wraz ze swoimi pomocnikami oraz najprawdziwszymi reniferami. Przez cały dzień pod urzędem panowała prawdziwie świąteczna atmosfera,  całe przedszkola oraz rodziny przybywały w pośpiechu by zobaczyć świąteczną instalacje. 

  

fot. bogatynia.pl

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej, wiceburmistrz Bożena Wojciechowska zastępca Burmistrza ds. polityki regionalnej wypowiedziała się odnośnie rozdawania paczek w przedszkolach. (fragment wypowiedzi możecie obejrzeć tutaj)

"W ubiegłym roku tych paczek było ponad tysiąc, uważam że rozdawanie paczek w przedszkolach jest no... tam są rady rodziców tam dzieci dostają paczki..."

wiceburmistrz wspomniała również o zasadności przekazania paczek dla sołectw i rad osiedlowych, niestety nie wszyscy dostali obiecane fundusze na organizacje Mikołajek dla dzieci.

Rada Sołecka z Krzewiny, wnioskowała o zaledwie lub w tym wypadku "aż" 30 paczek dla dzieci. Niestety prośba spotkała się z odmową i rada musiała zorganizować paczki z własnych pieniędzy. 

 

Czy batalia która toczy się obecnie w budżecie gminy powinna odbywać się również kosztem najmłodszych? Pozostawiamy to ocenie naszych widzów, komentujcie! 

 

 

UMiG 06.11.2018

  

UMiG 06.11.2017

   

Czytany 1298 razy
Udostępnij ten artykuł

O Autorze

E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

6 komentarzy

 • Toto Link do komentarza Gru 09, 2018

  referendum bo burmistrz i rada nie dali paczki mojemu brajankowk XD najśmieszniejsza rzecz jaka dzisiaj widzialem

 • Papa Link do komentarza Gru 06, 2018

  Krystek, a pokaż fotki z pozostałych 11 lat rządzenia Grzmiela. Był tam wtedy Mikołaj?

 • damian Link do komentarza Gru 06, 2018

  rozdawanie publicznych pieniędzy stanowczo nie, ale dzieci to dzieci powinien być taki event jak rok temu i po sprawie, to chyba nie sa jakies kosmiczne kwoty a usmiech dziecka bezcenny

 • Zenon Link do komentarza Gru 06, 2018

  Zawsze można przeprowadzić referendum

 • nowy_b Link do komentarza Gru 06, 2018

  CHCIELIŚCIE TO MACIE, WIDZIAŁy GAŁY NA KOGO GŁOSOWAŁY

 • Mareczek Link do komentarza Gru 06, 2018

  Nic nie powinno spadać na dzieciaki! A odmówienie 30 paczek dzieciom to jakieś nieporozumienie, nowa władza chyba nie daje sobie rady z rządzeniem, pamiętajcie o ludziach!!!!

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

 • OD WIDZÓW
No items

PRZYDATNE TELEFONY

Szpital Bogatynia: 75 773 20 31

Komisariat Policji Bogatynia: 75 779 92 20

PEC Bogatynia: 75 773 19 22

Wodociągi Bogatynia: 75 773 20 61

Zarządzanie Kryzysowe Bogatynia: 75 77 25 200

Straż Miejska: 75 77 32 408

SPONSOROWANE LINKI

Rajstopy W Eozone

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAME

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

REDAKCJA24 INFO

Otrzymuj powiadomienia o nowościach!

Subskrybuj nowości i dowiedz się pierwszy o ważnych informacjach z Twojego miasta!
Top
Wykorzystuję tu pliki cookies do prawidłowego działania strony: w celu analizy ruchu na stronie, zapewniania funkcji społecznościowych oraz korzystania z narzędzi marketingowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.