Subskrybuj to źródło RSS
wtorek, 20 październik 2020 16:56

Powiat Zgorzelecki w "czerwonej strefie" od soboty. Starosta "Powinniśmy się bać". [PILNE]

Napisał Redakcja B24TV

Wzrost zachorowań w Polsce przekłada się na błyskawiczne zapełnianie mapy kraju kolorem "czerwonym".

Codziennie kolejne powiaty trafiają do strefy czerwonej, która obarczona jest najwyższymi obostrzeniami. Również powiat Zgorzelecki od soboty może dołączyć do tego niechlubnego grona.

Jak poinformował w wywiadzie dla TV Bogatynia Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, sytuacja jest zła i trzeba przygotować się na najgorsze. Tylko we wtorek ilość zachorowań w naszym powiecie osiągnęła liczbę 131. Strefa czerwona powinna zostać wprowadzona już od 108 zakażeń. Decyzja administracyjna ma nastąpić w czwartek.

Co oznacza kolor czerwony dla mieszkańców powiatu?

Strefa czerwona w powiecie Zgorzeleckim 

– W szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych).

– Współzawodnictwo sportowe, zajęcia sportowe i wydarzenia sportowe są organizowane bez udziału publiczności.

– Wydarzenia kulturalne odbywają się:
   1. W pomieszczeniach pod warunkiem:
   a) udostępnienia widzom lub słuchaczom co drugiego miejsca na widowni, z tym że nie więcej niż 25% liczby miejsc, w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami lub słuchaczami,
   b) zapewnienia, aby widzowie, słuchacze, zwiedzający lub uczestnicy realizowali obowiązek zakrywania ust i nosa.
   2. W obiektach sportowych na otwartej przestrzeni pod warunkiem:
   a) udostępnienia co drugiego miejsca na widowni, w rzędach naprzemiennie, w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni przy zachowaniu odległości 1,5 m, z tym że nie więcej niż 50% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności,
   b) zapewnienia, aby widzowie, słuchacze, zwiedzający lub uczestnicy realizowali obowiązek zakrywania ust i nosa.
   prowadzenie działalności możliwe w określonych godzinach: od 6:00 do 21:00.

– Ograniczenia w zakresie godzin nie stosuje się do realizacji usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos.
   W lokalu klienci muszą zakrywać usta i nos do czasu zajęcia przez nich miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje. Obsługa zakrywa usta i nos.
   Obowiązują limity: co drugi zajęty stolik, chyba że jest oddzielnie przegrodą (min 1 m wysokości od powierzchni stolika) stolika od stolika. 1 osoba na 4 m2.

– Obecnie jest dopuszczalna, z wyłączeniem działalności klubów i dyskotek oraz miejsc udostępnionych do tańczenia. 
   Stosuje się przepisy dotyczące kongresów, gastronomii oraz działalności kulturalnej czy sportowej – jeśli taka jest świadczona w hotelu itp. Baseny, centra fitness oraz siłownie – tylko dla gości hotelowych przebywających z hotelu co najmniej 1 dobę hotelową.

– Siłownie, baseny, aquaparki zakaz działalności.

– Pojazdem można przewozić tyle osób, ile wynosi:
   a) 50% liczby miejsc siedzących albo
   b) 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu, przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych.
   Obowiązek zakrywania ust i nosa.

– Obowiązują limity dotyczące liczby osób w sklepach - dla sklepów o powierzchni do 100 m2 - 5 osób na kasę, dla sklepów powyżej 100 m2 - 1 osoba na 15 m2, obowiązek noszenia przez klientów podczas zakupu towarów lub usług rękawiczek jednorazowych, lub stosowania środków do dezynfekcji rąk.

– Kościoły - jeśli wydarzenie religijne odbywa się w kościele, to istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult. w uroczystościach religijnych limit 1 osoba na 7 m2

 

Czytaj dalej...
środa, 01 styczeń 2020 18:43

Pod wpływem i z dożywotnim zakazem staranował samochody na parkingu [FOTO]

Napisał Redakcja B24TV

W środę (01.01) w godzinach popołudniowych jadący srebrnym Citroënem mężczyzna z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas w następstwie czego staranował poprawnie zaparkowane pojazdy. 

Jak poinformował naszą redakcję właściciel zniszczonego mienia, jeden z pojazdów nadaje się tylko i wyłącznie do kasacji. Świadkowie zdarzenia zgodnie potwierdzili, że kierowca, który spowodował groźną kolizje już wcześniej łamał przepisy ruchu drogowego i nie stosował się do ograniczeń prędkości.

Wezwana na miejsce policja wykonała badanie na obecność środków odurzających, wynik okazał się pozytywny. 

Sprawca groźnej kolizji został zatrzymany i przewieziony do zgorzeleckiej izby zatrzymań. Mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

fot. nadesłane przez czytelnika

 

 

 
Czytaj dalej...
środa, 04 grudzień 2019 10:13

Napadł z bronią na aptekę w centrum Bogatyni - padł strzał [VIDEO]

Napisał Redakcja B24TVDo zdarzenia doszło wczoraj (03.12) w aptece przy skrzyżowaniu ulic Daszyńskiego i Pocztowej. 

Około godziny 16:30 zamaskowany mężczyzna w kapturze, wtargnął do apteki, rzucił saszetkę na ladę i słowami "Dawaj kasę" zażądał wydania gotówki. Farmaceutka początkowo myślał, że to głupi żart wtedy napastnik wyjął z kieszeni rewolwer i oddał jeden strzał z odległości około jednego metra w sufit nad głową kobiety.

Mężczyzna po zabraniu pieniędzy opuszczając aptekę cały czas mierzył bronią w kierunku farmaceutki. Powiadomiona policja zjawiła się w lokalu bardzo szybko.

Całe zdarzenie zarejestrowały nasze kamery, które są dostępne dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Materiał już został przekazany policji. 

Nagranie ze względu na mocne zbliżenie jest w słabszej jakości. Mężczyzna miał ze sobą saszetkę koloru rudego z kieszonką oraz założoną bluzę z kapturem koloru białego.

Czytaj dalej...
czwartek, 14 listopad 2019 13:22

Czy ktoś nakłaniał Dawida do samobójstwa? Tajemniczy wpis na profilu chłopaka kilka dni przed jego zaginięciem [FOTO]

Napisał Redakcja B24TV


Dawid zaginął w grudniu 2018, w poszukiwania zaangażowano policję, straż pożarną, rodzinę, sąsiadów oraz znajomych. Szukały również specjalnie wyszkolone psy tropiące i ratowniczo-poszukiwawcze, w sprawę zaangażował się nawet znany jasnowidz Krzysztof Jackowski niestety bezskutecznie. Przełom nastąpił 19 września 2019 roku, tego dnia dwójka grzybiarzy ujawniła ciało Dawida w lesie. 

W sprawie śmierci Dawida Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu w dalszym ciągu prowadzi śledztwo, obecnie śledczy badają wątek nakłaniania młodego mężczyzny do popełnienia samobójstwa (art. 151 kk - Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.)

Na naszą redakcyjną skrzynkę przesłano również zrzut wpisu, który zamieszczono na profilu chłopaka kilka dni przed jego zaginięciem. 

Na wpis zareagowało również kilka osób, w większości były to reakcje "super"...

Do sprawy powrócimy. 

Czytaj dalej...
piątek, 08 listopad 2019 14:53

Bogatynia w reportażu TVN - Superwizjer "Zagłębie metaamfetaminy" [VIDEO]

Napisał Redakcja B24TV

Reporterzy "Superwizjera" przyjrzeli się powiązaniom przestępców z przemysłem farmaceutycznym i organami ścigania. Odkryli także, że na narkotykowej mapie Polski jest pewne szczególne miejsce, w którym metamfetaminowy biznes rozrósł się na skalę przemysłową.

Reportaż "Zagłębie metamfetaminy" Marcina Wójcika i Marcina Rybaka z Gazety Wrocławskiej już w sobotę o 20.00 na antenie TVN24.

Zapowiedź reportażu dostępna tutaj:


Źródło: Superwizjer TVN / TVN24

Czytaj dalej...
wtorek, 01 październik 2019 08:44

Napad w Sieniawce i kolejna kradzież z włamaniem, gdzie jest policja i straż miejska? [FOTO/VIDEO]

Napisał Redakcja B24TV


W naszej redakcji zapanowała prawdziwa burza, zastanawiamy się, czy nie zmienić nazwy portalu na skradzionewbogatyni.pl lub kolejnakradziez24.com. Chociaż wydaje się to śmieszne, to sytuacje, jakie miały w miejsce w przeciągu ubiegłego miesiąca zdecydowanie śmieszne nie są. Tylko w przeciągu ostatnich dwóch tygodni doszło do trzech kradzieży z włamaniem oraz napadu na sklep w Sieniawce. Ofiarami złodziei padały motocykle, narzędzia, biżuteria o znacznej wartości oraz pieniądze.

Wczoraj (30.09) doszło do czynnego napadu na pracownika jednego ze sklepów w Sieniawce. Mężczyzna w czapce z daszkiem pod pretekstem zakupu w biały dzień wszedł do sklepu z papierosami, kiedy kasjerka otworzyła szufladę z pieniędzmi, mężczyzna sięgnął prawdopodobnie po gaz pieprzowy i zaatakował kobietę. 

Materiał z napadu został zarejestrowany przez kamery monitoringu, które były zainstalowane przy ladzie. Mężczyzna jest obecnie poszukiwany przez policję.

 

O ile napadu nie sposób przewidzieć, to nocne włamanie blisko centrum już łatwiej zauważyć. Pojawiający się w strategicznych miejscach radiowóz policji czy straży miejskiej mógłby zdecydowanie ostudzić zapał złodziei. Policja w całej Polsce zmaga się z brakami kadrowymi i tutaj oczywiście rzecz jest jasna, nie można być wszędzie mając do dyspozycji mało wyszkolonych funkcjonariuszy. Z pomocą przychodzi straż miejska, która powinna wspomagać działania policji. Utrzymywana z budżetu gminy jednostka pomimo posiadania w swojej flocie kilku pojazdów (w ostatnim czasie flota powiększyła się o busa przekazanego z OSiR) rzadko widywana jest nocami na ulicach miasta. Jak informują naszą redakcję mieszkańcy często za to można ich spotkać na granicy blisko działek rekreacyjnych - musi to być bardzo niebezpieczne miejsce, jeżeli strażnicy tak ochoczo "patrolują" teren przygraniczny - dodaje nasz rozmówca.

Do kolejnego włamania doszło dziś w nocy z poniedziałku na wtorek (30.09/01.10). Włamywacze w późnych godzinach nocnych dużym kamieniem sforsowali rolety antywłamaniowe i wybili szybę w jednym z lokali, gdzie znajdowała się znaczna ilość złotej i srebrnej biżuterii. Do włamania doszło przy ulicy Kościuszki 12 w Bogatyni. Straty mogą wynieść nawet 90 000 zł!

Z całego zdarzenia jest nagranie, jeżeli uda nam się zdobyć kopie opublikujemy ją w naszym serwisie. Osoba, która dokonała kradzieży z włamaniem została zidentyfikowana przez właścicieli, mężczyzna jest obecnie poszukiwany przez policję.

fot. bogatynia24tv.pl

fot. bogatynia24tv.pl

fot. bogatynia24tv.pl

Co lub kto może w Bogatyni wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach na Facebooku! 

 

Zobacz również:

 

Czytaj dalej...
sobota, 28 wrzesień 2019 17:41

Nieszczęśliwy wypadek grzybiarza - interweniowało pogotowie ratunkowe oraz straż pożarna [FOTO]

Napisał Redakcja B24TV

Do niecodziennego zdarzenia doszło dziś (28.09) w lesie niedaleko granicy państw (okolice dawnych Wigancic). Mężczyzna, który wybrał się na grzyby prawdopodobnie w wyniku nieszczęśliwego upadku złamał nogę w dwóch miejscach.

Pomimo urazu, mężczyzna nie wzywał pomocy, zrobiła to dopiero jego znajoma, która była w pobliżu. Na miejsce w pierwszej kolejności dotarła jednostka OSP Działoszyn, która udzieliła poszkodowanemu mężczyźnie pomocy. W zdarzeniu uczestniczyły również PSP JRG Bogatynia oraz ZRM Bogatynia. 

Mężczyzna ze złamaniem na wysokości kolana oraz kostki został przetransportowany do szpitala. 

 

O czym pamiętać wybierając się na grzyby?

Jak co roku o tej porze rzesze grzybiarzy wyruszają do lasów na swoje pierwsze zbiory. Mimo że grzybobranie dostarcza wielu przyjemności, trzeba przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie i solidnie się do takiej wyprawy przygotować. 

W przypadku zbiorowego wyjazdu należy utrzymywać kontakt wzrokowy z uczestnikami grzybobrania. Jeżeli w grzybobraniu biorą udział dzieci lub osoby starsze, nie można tracić ich z pola widzenia. Chwila nieuwagi może zakończyć się dla nich zagubieniem.

Pamiętajmy też, aby na wyprawę do lasu zabrać ze sobą telefon z naładowaną baterią. Nawiązanie kontaktu telefonicznego, w przypadku zagubienia czy urazu, ułatwia służbom podjęcie natychmiastowych i skutecznych działań poszukiwawczych - w tym wypadku dojazd był mocno utrudniony, nawigacja w tego typu miejscach często zawodzi! 

Należy również pamiętać, by przed wyjazdem do lasu zadbać o odpowiednią odzież, adekwatną do warunków atmosferycznych. Przypominamy, że jesienią warunki pogodowe dość często i nagle potrafią się zmienić.

Zbierajcie bezpiecznie! 

 

 

Czytaj dalej...
sobota, 28 wrzesień 2019 17:09

Kolejna kradzież w Bogatyni, tym razem monitoring uwiecznił złodziei motocykla [VIDEO]

Napisał Redakcja B24TV

W dniu 17.09 (wtorek) przy ulicy gen. Andersa w Bogatyni doszło do kradzieży motocykla marki Suzuki bandit 600N z 1995r.

Motor został skradziony z prywatnej posesji, właściciel skradzionego mienia wyznaczył nagrodę w wysokości 1000 zł za pomoc policji w ujęciu sprawców kradzieży lub wskazanie miejsca pobytu dwukołowca. 

Na filmie widać zorganizowaną grupę pięciu osób. Do włamania doszło w okolicy godziny 02:10.

Znaki charakterystyczne skradzionego motocykla: widocznie porysowana prawa strona, po upadku.
fot. skradziony motor

KONTAKT Z WŁAŚCICIELEM PRZEZ WIADOMOŚĆ PRYWATNĄ DO REDAKCJI BOGATYNIA24TV.PL, ZAPEWNIAMY ANONIMOWOŚĆ! 

Czytaj dalej...
piątek, 20 wrzesień 2019 06:16

Zaginiony Dawid Stefanowicz nie żyje - w lesie znaleziono ciało mężczyzny.

Napisał Redakcja B24TV


Wczoraj 19.09 około godziny 14:00 dwóch mężczyzn zbierających grzyby znalazło szczątki zaginionego rok temu mężczyzny. Wszystko wskazuje na to, że chłopak popełnił samobójstwo.

Na miejscu trwały czynności z udziałem prokuratora oraz policyjnego technika kryminalistyki. Znalezione ciało ze względu na stopień rozkładu w celu identyfikacji musiało zostać poddane badaniu, które potwierdza zgodność DNA. Niestety przedmioty znalezione przy szczątkach oraz ubiór wskazują jednoznacznie, że jest to poszukiwany Dawid. 

W akcje poszukiwania Dawida zaangażowani byli znajomy, rodzina, psy ratowniczo-poszukiwawcze z Bogatyni, psy tropiące z Lubania, policja, straż pożarna, a nawet znany jasnowidz Krzysztof Jackowski. Mężczyzna miał przed zaginięciem szukać w internecie sposobów jak popełnić samobójstwo.

Ostatnie, wznowione poszukiwania mężczyzny prowadzono na zbiorniku wodnym w okolicy Elektrowni Turów.


fot. znalezione ubrania opisywane w informacji o zaginięciu / bogatynia24tv.pl

Czytaj dalej...
wtorek, 10 wrzesień 2019 11:30

Rozpoznajesz złodzieja? wyznaczono nagrodę za wskazanie sprawcy kradzieży! [VIDEO]

Napisał Redakcja B24TV

W nocy ze środy na czwartek (04-05.09) przy ulicy Warszawskiej 28 w Bogatyni doszło do zuchwałej kradzieży. Jak poinformowali nas poszkodowani, kradzież została prawdopodobnie zaplanowana wcześniej. 

W zaparkowanym pojeździe marki Opel Vivaro przy użyciu specjalnego młotka wybito szybę i wyciągnięto z wnętrza bagażnika elektronarzędzia. Cała sprawa została zgłoszona na Policję. 

Właściciele skradzionego mienia wyznaczyli również nagrodę w postaci 1000 zł za pomoc policji w ujęciu sprawcy kradzieży. W ostatnim czasie w Bogatyni ilość zuchwałych kradzieży niebezpiecznie wzrosła, czy służby porządkowe całkowicie zapomniały już o naszym mieście? zapraszamy do wyrażania swojego zdania w komentarzach! 

Czytaj dalej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • koniec
Strona 1 z 6

PRZYDATNE TELEFONY

Szpital Bogatynia: 75 773 20 31

Komisariat Policji Bogatynia: 75 779 92 20

PEC Bogatynia: 75 773 19 22

Wodociągi Bogatynia: 75 773 20 61

Zarządzanie Kryzysowe Bogatynia: 75 77 25 200

Straż Miejska: 75 77 32 408

SPONSOROWANE LINKI

Rajstopy W Eozone

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAME

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

REDAKCJA24 INFO

Otrzymuj powiadomienia o nowościach!

Subskrybuj nowości i dowiedz się pierwszy o ważnych informacjach z Twojego miasta!
Top
X

Prawa autorskie!

Kopiowanie tekstu oraz zdjęć zostało zablokowane!

Wykorzystuję tu pliki cookies do prawidłowego działania strony: w celu analizy ruchu na stronie, zapewniania funkcji społecznościowych oraz korzystania z narzędzi marketingowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.