Kamery Online - nowość na bogatynia24tv.pl, kliknij i zobacz tętniące życiem miasto na żywo!

Redakcja B24TV

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kradziony samochód, pościg i podpalenie [FOTO]

Jak informują nasi widzowie, obecnie przy DW352 w okolicach stacji paliw "Circle K" trwa dogaszanie celowo podpalonego pojazdu marki Citroën Saxo.

Jak wynika z informacji świadków, pojazd ten miał dzisiaj brać udział w pościgu policyjnym i został w tym miejscu porzucony, znajdujące się w środku osoby miały zbiec w nieznanym kierunku. 

Samochód został skradziony na terenie Niemiec. Polskie tablice rejestracyjne, na których poruszał się pojazd również zostały skradzione z innego samochodu. 

Na miejscu pracuje Straż Pożarna oraz Policja. Szczegółowe informacje podamy wkrótce. 

Napadł z bronią w ręku na obcokrajowca w Bogatyni [FOTO]

We wtorek (30.07) około godziny 20:45 w mieszkaniu przy ulicy Kościuszki 10 doszło do napadu z bronią. Zamaskowany napastnik trzymający w ręku pistolet wtargał do mieszkania i nakazał przebywającemu w środku mężczyźnie oddać wszystkie pieniądze. 

Dalej sytuacja potoczyła się bardzo szybko, pokrzywdzony mężczyzna został mocno uderzony pistoletem w głowę, w następstwie tego napadnięty zaczął się bronić i w wyniku szarpaniny wypchnął swojego oprawce z mieszkania i szybko zamknął drzwi. Napastnik zniszczył roletę antywłamaniową w mieszkaniu.

O wszystkim została poinformowana policja, dyżurny przyjął zgłoszenie wysyłając jednocześnie na miejsce dwóch funkcjonariuszy. Pokrzywdzony został przewieziony przez znajomego do szpitala gdzie profesjonalnie została udzielona mu pierwsza pomoc, ze względu na odniesione obrażenia konieczne było szycie rany głowy

Broń na szczęście okazała się atrapą, którą napastnik zostawił w mieszkaniu pokrzywdzonego. Całą sytuację na portalu Facebook opisał jeden z lokalnych przedsiębiorców, dla którego pracował pokrzywdzony obcokrajowiec. 

"Ku mojemu przerażeniu dowiedziałem się, że Policji w Bogatyni w nocy BRAK. Pojechaliśmy na pogotowie tam pełen profesjonalizm, szybko przyjęci zostaliśmy. Andrej miał tak rozciętą skórę na głowie, że konieczne było szycie. I teraz moje pytanie do wszystkich rządzących gminą radnych i burmistrzów, czy naprawdę musi się stać tragedia, żeby ktoś coś z tym zrobił ? Budowany będzie nowy komisariat tylko dla kogo ? Może taka bogata gmina jest w stanie zrobić coś dla nas wszystkich, dla naszego bezpieczeństwa. Pierwsze co to znalezienie sposobu na znaczące podniesienie atrakcyjności pracy Policjantom. Może gmina ma możliwości znaczącego podniesienia wynagrodzeń w formie dopłat, nagród. Po prostu Policjant zarabia stanowczo za mało, monitoring o którym tylko się mówi ... Dziwnie się poczułem jak po napadzie w bronią w ręku, choć ta broń okazała się być wierną kopią, całe szczęście, Policja nie miała odpowiedniej ilości ludzi na jakiekolwiek zadziałanie w tej sprawie..."

Napisał zbulwersowany sytuacją mężczyzna. Niestety przestępczość w Bogatyni cały czas rośnie, brakuje policji oraz sprawnego miejskiego monitoringu, zachowajmy ostrożność nie tylko na ulicach po zmroku, ale również w swoich mieszkaniach. 

Czy już nawet we własnym domu Bogatynianie nie mogą czuć się bezpiecznie? zapraszamy do dyskusji w komentarzach. 

Van pełen roślin marihuany rozbił się na światłach w Zgorzelcu [FOTO]

Dziś we wtorek (30.07) przy ulicy Łużyckiej doszło do kolizji drogowej. Z relacji świadków wynika, że kierujący pojazdem Renault nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i wypadł z drogi uderzając w murek. 

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, co policjanci ujawnili w samochodzie. Pojazd załadowany był po sam dach prawdopodobnie roślinami konopi indyjskiej, której uprawa oraz sprzedaż w Polsce jest zabroniona. 

Obecnie Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, na miejscu pojawił się również patrol Straży Granicznej. O szczegółach poinformujemy wkrótce. 

Pożar mieszkania w Opolnie i podpalenie starej odbojnicy kolejowej w Bogatyni [FOTO]

Dziś w poniedziałek (29.07) służby mundurowe z terenu naszej gminy miały pełne ręce roboty.

W godzinach popołudniowych dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Zgorzelcu otrzymał zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym mieszczącym się przy ulicy Kasztanowej w Opolnie.

Na miejsce zostały skierowane cztery zastępy straży pożarnej (JRG Bogatynia x2, OSP Bogatynia, OSP Sieniawka) oraz zespół ratownictwa medycznego i policja. Po dotarciu na miejsce strażacy ewakuowali przebywających w środku mieszkańców, dzięki błyskawicznej reakcji ratowników nikomu nic się nie stało.

Przyczyną pożaru oraz zadymienia była prawdopodobnie awaria bojlera w jednym z mieszkań na parterze. 

Podczas trwania akcji oddymiania budynku, jednostka OSP Bogatynia została przekierowana na ulicę Batorego w Bogatyni. W tym miejscu jak informują świadkowie podczas próby kradzieży stalowej odbojnicy kolejowej doszło do podpalenia jej drewnianych elementów. Konieczne było częściowe rozebranie odbojnicy i dogaszenie jej wewnętrznej drewnianej struktury. 

 

fot. facebook / OSP KSRG Sieniawka

fot. facebook / OSP KSRG Sieniawka

fot. facebook / OSP KSRG Sieniawka

fot. OSP Bogatynia

Wiceburmistrz Węglińca Dominik M. ponownie aresztowany

Jak podał dziennik zgorzelec.info, według jeszcze nieoficjalnych informacji Centralne Biuro Śledcze zatrzymało Dominika M. - wiceburmistrza Węglińca, dawniej Bogatyni. 

Burmistrz Węglińca Mariusz Wieczorek w rozmowie ze zgorzelec.info poinformował, że:

jego Zastępca powinien być w pracy, ale go nie ma. Próbował się z nim skontaktować, ale ten ma wyłączony telefon i Burmistrz nie wie co się z nim stało

W marcu ubiegłego roku Dominik M. został zatrzymany, ale przez CBA w sprawie niedopełnienia obowiązków przy inwestycji odbudowy zniszczonej podczas intensywnych opadów deszczu w czerwcu 2013 roku sieci kanalizacji, sieci wodociągowej oraz odbudowy dróg i chodników w Porajowie. Do zaniedbań miało dojść w 2015 roku.

Dnia 26 stycznia 2018 roku burmistrz Andrzej Grzmielewicz wydał zarządzenie odwołujące Dominika M. z funkcji zastępcy burmistrza ds. inwestycji. Wiceburmistrz Bogatyni na stanowisku był od 2006 roku.

O sprawie będziemy informować na bieżąco.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • koniec
Strona 1 z 24

PRZYDATNE TELEFONY

Szpital Bogatynia: 75 773 20 31

Komisariat Policji Bogatynia: 75 779 92 20

PEC Bogatynia: 75 773 19 22

Wodociągi Bogatynia: 75 773 20 61

Zarządzanie Kryzysowe Bogatynia: 75 77 25 200

Straż Miejska: 75 77 32 408

SPONSOROWANE LINKI

Rajstopy W Eozone

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAME

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

REDAKCJA24 INFO

Otrzymuj powiadomienia o nowościach!

Subskrybuj nowości i dowiedz się pierwszy o ważnych informacjach z Twojego miasta!
Top
X

Prawa autorskie!

Kopiowanie tekstu oraz zdjęć zostało zablokowane!

Wykorzystuję tu pliki cookies do prawidłowego działania strony: w celu analizy ruchu na stronie, zapewniania funkcji społecznościowych oraz korzystania z narzędzi marketingowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.