Dziś (01.07) odbyła się sesja Rady Miejskiej Bogatyni. Radni debatowali na temat awarii sieci wodociągowej, która miała miejsce 26 czerwca i trwa do dziś. 

Niestety BWiO oraz UMiG nie poinformowały od razu o zaistniałej sytuacji, przez co wśród mieszkańców Bogatyni zapanował chaos informacyjny. 

Sesja przebiegała bardzo burzliwie, najczęściej zabierali głos radni Wiśniewski, Tracz, Oliasz, Szatkowski oraz Bajsarowicz. 

Prezes BWiO Roman Konopski został mocno "wypunktowany" przez rajców. 

Radny Tomasz Wiśniewski wspomniał początkowo o braku działań prezesa BWiO wobec uszkodzonych magistrali przesyłowych, dodał również że oczkiem w głowie włodarza BWiO nie jest woda a.... fotowoltaika, którą prezes jest obecnie zafascynowany. 

Przedstawiając swoje racje, prezes Roman Konopski wspomniał, że względem zeszłego roku podczas jego rządzenia sytuacja finansowa uległa poprawie. Szybko z odpowiedzią przyszedł radny Artur Oliasz, który stwierdził, że nie jest to zasługa prezesa a wyłącznie mieszkańców Bogatyni, którzy ponieśli wymienione przez prezesa koszta podczas podwyżki za wodę. Radny dopytywał również, dlaczego informacja o stanie wody nie trafiła do kawiarni, żłobków i przedszkoli. To właśnie w tych miejscach jej jakość mogła mocno zaważyć na świadczonych usługach. 

Obecni na sali mieszkańcy oraz radni zostali wprawieni w osłupienie, kiedy prezes Roman Konopski po przejrzeniu profilu społecznościowego radnego Tomasza Wiśniewskiego stwierdził na forum rady, że ten cieszy się z awarii, jak tutaj cytujemy "Murzyn Blaszką"   Po tym stwierdzeniu szybko spotkał się z odpowiedzią na swoje stwierdzenie, radni zastanawiali się nad tym, dlaczego prezes miał czas, by przejrzeć profile radnych na portalach społecznościowych, ale na poinformowanie mieszkańców o stanie wody 26 czerwca go nie znalazł. Radny Wiśniewski poinformował również w odpowiedzi, że nie życzy sobie takich porównań. Radny Jerzy Wiśniewski również poinformował, że nie będzie tolerował takich słów w stronę innych radnych. 

Prezes BWiO przedstawił również dane o przekroczeniach poszczególnych pierwiastków w wodzie dnia 26 czerwca, stwierdził również, że przekroczenie żelaza 350mg/l na dozwolone 200mg/l było nieznaczne. W odpowiedzi na przeczytane dane, radny Tracz poinformował, że są one nie prawdziwe, a w krytycznym momencie ilość żelaza w wodzie była bliska 2500 mg/l na dozwolone bezpieczne 200 mg/l! Prezes Konopski informował również, że w tym roku padł dobowy rekord poboru wody bliski 5000m3, w odpowiedzi Tomasz Tracz zapytał, czy prezes wie jaki pobór wody zanotowano w roku 2018 również podczas czerwcowych wysokich temperatur — wówczas było to ponad 6500m3 i nie zanotowano takich problemów. Dodał również, że Bogatynia dobowo może przetworzyć nawet 10 000m3 wody.

Radny Krystian Bajsarowicz wspomniał również o tym, że stanowisko, które obejmuje Roman Konopski, nie zostało przydzielone mu ze względu na wybitne osiągnięcia czy specjalizacje w temacie sieci wodociągowych, a jest to "nagroda" za przyczynienie się prezesa do wygranych wyborów obecnie panującego burmistrza Wojciecha Błasiaka. 

Burmistrz Błasiak odpowiedział, że nigdy nie był i nie będzie za tym, by obsadzać stanowiska po "znajomości" jednak dodał, że prezes Konopski mocno przyczynił się do wygranych wyborów.

Na sesji padły również stwierdzenia, że obecny prezes BWiO jest wobec swoich pracowników "butny" i "arogancki". Przy okazji tych słów radny Wiśniewski (również pracownik BWiO) opowiedział, że prezes pozbawił go premii za brak spodni roboczych których... nie otrzymał od firmy, dodatkowo w regulaminie dotyczącym pełnionego przez Wiśniewskiego stanowiska brak jest zapisu, który nakazywałby ubieranie takiej odzieży roboczej.

Często padało również pytanie o rekompensaty za kupioną w sklepie butelkowaną wodę oraz straty w praniu i zanieczyszczeniu filtrów. W odpowiedzi prezes Roman Konopski poinformował, że na stronie Bogatyńskich Wodociągów znajduje się informacja na temat reklamacji.

Burmistrz Wojciech Błasiak podczas sesji poinformował, że szpital w Bogatyni nie zanotował zachorowań związanych z niezdatną do picia wodą. 

Sesja trwała ponad 4 godziny. 

 

Na dzisiejszej sesji rady Miasta i Gminy Bogatyni odbyło się głosowanie w sprawie "wotum zaufania" oraz "absolutorium" dla burmistrza Wojciecha Błasiaka.

Głosy rozłożyły się na niekorzyść włodarza, w obu głosowaniach większość radnych była przeciwko obecnemu burmistrzowi.

Pod pierwsze głosowanie poddano "wotum zaufania", tutaj 10 radnych opowiedziało się przeciw — za natomiast 7. Burmistrz nie otrzymał również "absolutorium" w tym wypadku za nie udzieleniem opowiedziało się aż 17 radnych.

Czy obecna sytuacja powtórzy się za rok? jeżeli tak, wtedy możliwe będzie referendum odwoławcze i ponowne wybory. 

 

 
poniedziałek, 21 styczeń 2019 18:21

MZGK i... 5 dyrektorów

Napisał

Tytuł łudząco podobny do baśniowej powieści braci Grimm (Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków) z bajką nie ma nic wspólnego, raczej z rzeczywistością z jaką mają na codzień styczność mieszkańcy Bogatyni.

Dziś (21.01) burmistrz Wojciech Błasiak przedstawił pracownikom Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Bogatyni nowego dyrektora zakładu - Panią Joanne Karczmarczyk. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, że oprócz Pani Joanny funkcje te pełnią jeszcze cztery inne osoby

I tak w porządku chronologicznym zaszczytną funkcje obejmują:

Pani Aleksandra Tobiasz (obecnie na zwolnieniu lekarskim L-4)
Pani Katarzyna Sikorska-Bożek (obecnie na zwolnieniu macierzyńskim)
Pan Maciej Magaj (obecnie na zwolnieniu lekarskim L-4)
Pan Tomasz Pilarski (czynny zawodowo)

Sezon zimowy to liczne przeziębienia i dolegliwości związane z wirusami, nie pozostaje nam nic innego jak życzyć wszystkim wymienionym rychłego powrotu do zdrowia oraz solidnej i rzetelnej pracy na rzecz mieszkańców Bogatyni.


fot. mzgkbogatynia.pl

wtorek, 08 styczeń 2019 15:43

Matelski wiceburmistrzem Węglińca?

Napisał

Jak informuje Zgorzelecki dziennik Zgorzelec.info, były burmistrz ds. inwestycji w Bogatyni Dominik Matelski być może zostanie... burmistrzem ds. inwestycji w Węglińcu.

26 stycznia 2018 roku burmistrz Andrzej Grzmielewicz wydał zarządzenie odwołujące Dominika Matelskiego z funkcji zastępcy burmistrza ds. inwestycji. Wiceburmistrz na stanowisku był od 2006 roku.

W marcu ubiegłego roku, Matelski został zatrzymany przez CBA w sprawie niedopełnienia obowiązków przy inwestycji odbudowy zniszczonej podczas intensywnych opadów deszczu w czerwcu 2013 roku sieci kanalizacji, sieci wodociągowej oraz odbudowy dróg i chodników w Porajowie. Do zaniedbań miało dojść w 2015 roku.

Obecny burmistrz Węglińca Mariusz Wieczorek z poparciem 57,75% głosujących wygrał batalie o fotel włodarza miasta ze Stanisław Mikołajczykiem.

Czy zmiany w Węglińcu wyjdą mieszkańcom tej miejscowości na dobre? Jak uważacie? komentujcie! 

piątek, 14 grudzień 2018 00:00

Burmistrz Błasiak na zwolnieniu do 15 stycznia

Napisał

Dokładnie czwartego grudnia minął miesiąc od przeprowadzenia drugiej tury wyborów na burmistrza Bogatyni. Wybory wygrał Wojciech Błasiak, zaprzysiężenie odbyło się 21 listopada.

O zarobkach nowego Burmistrza, zmianach do budżetu oraz podatkach, zadecydują Radni już 28 listopada o godzinie 14:30. Pierwsza po inauguracyjnej sesja, odbędzie się standardowo w w sali konferencyjnej UMiG Bogatynia.

Podczas dzisiejszej sesji rady Powiatu Zgorzeleckiego przeprowadzono głosowanie na starostę oraz przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady. 

czwartek, 22 listopad 2018 00:00

Inauguracyjna sesja Rady Miejskiej za nami

Napisał

Wczoraj (21.11) odbyła się pierwsza sesja Rady Miasta i Gminy nowej kadencji samorządowej.

PRZYDATNE TELEFONY

Szpital Bogatynia: 75 773 20 31

Komisariat Policji Bogatynia: 75 779 92 20

PEC Bogatynia: 75 773 19 22

Wodociągi Bogatynia: 75 773 20 61

Zarządzanie Kryzysowe Bogatynia: 75 77 25 200

Straż Miejska: 75 77 32 408

SPONSOROWANE LINKI

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAME

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

REDAKCJA24 INFO

Otrzymuj powiadomienia o nowościach!

Subskrybuj nowości i dowiedz się pierwszy o ważnych informacjach z Twojego miasta!
Top
Wykorzystuję tu pliki cookies do prawidłowego działania strony: w celu analizy ruchu na stronie, zapewniania funkcji społecznościowych oraz korzystania z narzędzi marketingowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.