W naszej redakcji zapanowała prawdziwa burza, zastanawiamy się, czy nie zmienić nazwy portalu na skradzionewbogatyni.pl lub kolejnakradziez24.com. Chociaż wydaje się to śmieszne, to sytuacje, jakie miały w miejsce w przeciągu ubiegłego miesiąca zdecydowanie śmieszne nie są. Tylko w przeciągu ostatnich dwóch tygodni doszło do trzech kradzieży z włamaniem oraz napadu na sklep w Sieniawce. Ofiarami złodziei padały motocykle, narzędzia, biżuteria o znacznej wartości oraz pieniądze.

Wczoraj (30.09) doszło do czynnego napadu na pracownika jednego ze sklepów w Sieniawce. Mężczyzna w czapce z daszkiem pod pretekstem zakupu w biały dzień wszedł do sklepu z papierosami, kiedy kasjerka otworzyła szufladę z pieniędzmi, mężczyzna sięgnął prawdopodobnie po gaz pieprzowy i zaatakował kobietę. 

Materiał z napadu został zarejestrowany przez kamery monitoringu, które były zainstalowane przy ladzie. Mężczyzna jest obecnie poszukiwany przez policję.

 

O ile napadu nie sposób przewidzieć, to nocne włamanie blisko centrum już łatwiej zauważyć. Pojawiający się w strategicznych miejscach radiowóz policji czy straży miejskiej mógłby zdecydowanie ostudzić zapał złodziei. Policja w całej Polsce zmaga się z brakami kadrowymi i tutaj oczywiście rzecz jest jasna, nie można być wszędzie mając do dyspozycji mało wyszkolonych funkcjonariuszy. Z pomocą przychodzi straż miejska, która powinna wspomagać działania policji. Utrzymywana z budżetu gminy jednostka pomimo posiadania w swojej flocie kilku pojazdów (w ostatnim czasie flota powiększyła się o busa przekazanego z OSiR) rzadko widywana jest nocami na ulicach miasta. Jak informują naszą redakcję mieszkańcy często za to można ich spotkać na granicy blisko działek rekreacyjnych - musi to być bardzo niebezpieczne miejsce, jeżeli strażnicy tak ochoczo "patrolują" teren przygraniczny - dodaje nasz rozmówca.

Do kolejnego włamania doszło dziś w nocy z poniedziałku na wtorek (30.09/01.10). Włamywacze w późnych godzinach nocnych dużym kamieniem sforsowali rolety antywłamaniowe i wybili szybę w jednym z lokali, gdzie znajdowała się znaczna ilość złotej i srebrnej biżuterii. Do włamania doszło przy ulicy Kościuszki 12 w Bogatyni. Straty mogą wynieść nawet 90 000 zł!

Z całego zdarzenia jest nagranie, jeżeli uda nam się zdobyć kopie opublikujemy ją w naszym serwisie. Osoba, która dokonała kradzieży z włamaniem została zidentyfikowana przez właścicieli, mężczyzna jest obecnie poszukiwany przez policję.

fot. bogatynia24tv.pl

fot. bogatynia24tv.pl

fot. bogatynia24tv.pl

Co lub kto może w Bogatyni wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach na Facebooku! 


 

Zobacz również:

 

Do niecodziennego zdarzenia doszło dziś (28.09) w lesie niedaleko granicy państw (okolice dawnych Wigancic). Mężczyzna, który wybrał się na grzyby prawdopodobnie w wyniku nieszczęśliwego upadku złamał nogę w dwóch miejscach.

Pomimo urazu, mężczyzna nie wzywał pomocy, zrobiła to dopiero jego znajoma, która była w pobliżu. Na miejsce w pierwszej kolejności dotarła jednostka OSP Działoszyn, która udzieliła poszkodowanemu mężczyźnie pomocy. W zdarzeniu uczestniczyły również PSP JRG Bogatynia oraz ZRM Bogatynia. 

Mężczyzna ze złamaniem na wysokości kolana oraz kostki został przetransportowany do szpitala. 

 

O czym pamiętać wybierając się na grzyby?

Jak co roku o tej porze rzesze grzybiarzy wyruszają do lasów na swoje pierwsze zbiory. Mimo że grzybobranie dostarcza wielu przyjemności, trzeba przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie i solidnie się do takiej wyprawy przygotować. 

W przypadku zbiorowego wyjazdu należy utrzymywać kontakt wzrokowy z uczestnikami grzybobrania. Jeżeli w grzybobraniu biorą udział dzieci lub osoby starsze, nie można tracić ich z pola widzenia. Chwila nieuwagi może zakończyć się dla nich zagubieniem.

Pamiętajmy też, aby na wyprawę do lasu zabrać ze sobą telefon z naładowaną baterią. Nawiązanie kontaktu telefonicznego, w przypadku zagubienia czy urazu, ułatwia służbom podjęcie natychmiastowych i skutecznych działań poszukiwawczych - w tym wypadku dojazd był mocno utrudniony, nawigacja w tego typu miejscach często zawodzi! 

Należy również pamiętać, by przed wyjazdem do lasu zadbać o odpowiednią odzież, adekwatną do warunków atmosferycznych. Przypominamy, że jesienią warunki pogodowe dość często i nagle potrafią się zmienić.

Zbierajcie bezpiecznie! 

 

 

W dniu 17.09 (wtorek) przy ulicy gen. Andersa w Bogatyni doszło do kradzieży motocykla marki Suzuki bandit 600N z 1995r.

Motor został skradziony z prywatnej posesji, właściciel skradzionego mienia wyznaczył nagrodę w wysokości 1000 zł za pomoc policji w ujęciu sprawców kradzieży lub wskazanie miejsca pobytu dwukołowca. 

Na filmie widać zorganizowaną grupę pięciu osób. Do włamania doszło w okolicy godziny 02:10.

Znaki charakterystyczne skradzionego motocykla: widocznie porysowana prawa strona, po upadku.
fot. skradziony motor

KONTAKT Z WŁAŚCICIELEM PRZEZ WIADOMOŚĆ PRYWATNĄ DO REDAKCJI BOGATYNIA24TV.PL, ZAPEWNIAMY ANONIMOWOŚĆ! 


Wczoraj 19.09 około godziny 14:00 dwóch mężczyzn zbierających grzyby znalazło szczątki zaginionego rok temu mężczyzny. Wszystko wskazuje na to, że chłopak popełnił samobójstwo.

Na miejscu trwały czynności z udziałem prokuratora oraz policyjnego technika kryminalistyki. Znalezione ciało ze względu na stopień rozkładu w celu identyfikacji musiało zostać poddane badaniu, które potwierdza zgodność DNA. Niestety przedmioty znalezione przy szczątkach oraz ubiór wskazują jednoznacznie, że jest to poszukiwany Dawid. 

W akcje poszukiwania Dawida zaangażowani byli znajomy, rodzina, psy ratowniczo-poszukiwawcze z Bogatyni, psy tropiące z Lubania, policja, straż pożarna, a nawet znany jasnowidz Krzysztof Jackowski. Mężczyzna miał przed zaginięciem szukać w internecie sposobów jak popełnić samobójstwo.

Ostatnie, wznowione poszukiwania mężczyzny prowadzono na zbiorniku wodnym w okolicy Elektrowni Turów.


fot. znalezione ubrania opisywane w informacji o zaginięciu / bogatynia24tv.pl

W nocy ze środy na czwartek (04-05.09) przy ulicy Warszawskiej 28 w Bogatyni doszło do zuchwałej kradzieży. Jak poinformowali nas poszkodowani, kradzież została prawdopodobnie zaplanowana wcześniej. 

W zaparkowanym pojeździe marki Opel Vivaro przy użyciu specjalnego młotka wybito szybę i wyciągnięto z wnętrza bagażnika elektronarzędzia. Cała sprawa została zgłoszona na Policję. 

Właściciele skradzionego mienia wyznaczyli również nagrodę w postaci 1000 zł za pomoc policji w ujęciu sprawcy kradzieży. W ostatnim czasie w Bogatyni ilość zuchwałych kradzieży niebezpiecznie wzrosła, czy służby porządkowe całkowicie zapomniały już o naszym mieście? zapraszamy do wyrażania swojego zdania w komentarzach! 

Wczoraj (29.08) w Opolnie w godzinach wieczornych doszło do niecodziennego odkrycia. Według informacji świadków, podczas zbierania grzybów natrafiono na niewybuchy wojenne pochodzące prawdopodobnie z czasów 2 wojny światowej. 

Wbrew powszechnie panującym zasadom bezpieczeństwa, szczęśliwi znalazcy postanowili zabrać znalezione pociski ze sobą i mieli... wrzucić je do ogniska.

W porę powiadomiono policję. Małe ognisko zrobione z pobliskich plastikowych śmieci ugaszono a pociski przełożono w bezpieczne miejsce. Obecnie niewybuchy są pilnowane przez strażaków ochotników z Sieniawki oraz Bogatyni.

Jednostki pełnią wartę na zmianę po 6 godzin. Niewybuchy zostaną prawdopodobnie zabezpieczone przez patrol saperski z Bolesławca. 

Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa po odnalezieniu niewypału lub niewybuchu, niewłaściwe postępowanie wynikające z braku świadomości o grożącym niebezpieczeństwie powoduje, że mimo zakończenia działań zbrojnych wojna nadal zbiera ofiary.

W razie znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia należy:

1. Nie dotykać, nie ruszać, nie przenosić przedmiotu wybuchowego.
2. Niezwłocznie oddalić się z miejsca zagrożenia.
3. Niezwłocznie powiadomić telefonicznie służby ratunkowe (numer alarmowy 112).

fot. znalezione niewybuchy / bogatynia24tv.pl

 

piątek, 16 sierpień 2019 14:27

Poważny wypadek w drodze do Opolna [FOTO]

Napisał

Dziś (16.08) w okolicach godziny 14:00 na trasie z Bogatyni do Opolna doszło do poważnego wypadku samochodowego, w którym brały udział dwa pojazdy osobowe. 

Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że w zdarzeniu ucierpiały dwie osoby, jedna osoba jest w stanie ciężkim i z miejsca wypadku została zabrana specjalistyczną karetką "S".

W akcji ratowniczej brały udział siły i środki PSP Bogatynia, OSP KSRG Sieniawka, ZRM Bogatynia, ZRM Zgorzelec, KMP Bogatynia.

O szczegółach poinformujemy wkrótce. 

fot. OSP KSRG Sieniawka

fot. OSP KSRG Sieniawka

Jak poinformowali naszą redakcję czytelnicy, we wtorek (13.08) w godzinach porannych doszło do zatrzymania jednego z już emerytowanych komendantów policji w Bogatyni. 

Zatrzymanie mężczyzny prawdopodobnie ma związek z aresztowanymi w styczniu tego roku funkcjonariuszami policji ze Zgorzelca oraz Bogatyni. Dwóm zatrzymanym wówczas funkcjonariuszom zarzucono między innymi przyjmowanie korzyści majątkowych w łącznej kwocie przekraczającej 400 000 złotych.

Innemu zatrzymanemu zarzucono między innymi udział w pobiciu. Do przestępstw objętych śledztwem oraz zarzutami dochodziło w okresie od 2007 do 2017 roku.

Więcej szczegółów podamy wkrótce.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy pełniąc służbę na terenie miasta i gminy Bogatynia próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego motocyklem marki Kawasaki. Kierujący  pomimo wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania kontynuował jazdę.  Jechał coraz szybciej popełniając po drodze liczne wykroczenia. Na jednym z przejazdów kolejowych kierujący uszkodził motocykl i zaczął uciekać pieszo wyrzucając plecak. Do działań włączyli się dzielnicowi, którzy pełnili służbę w pobliskiej miejscowości.

Policjanci zatrzymali kierującego i odnaleźli w zaroślach jego plecak. Podczas prowadzonych czynności okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a w przewożonym plecaku miał niemal 9 000 działek handlowych metaamfetaminy. Został zatrzymany na okres 3 miesięcy. 

Posiadanie środków psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy jest ich znaczna ilość nawet do lat 10. Natomiast za wprowadzenie takiej ilości do obrotu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

  

źródło zgorzelec.policja.gov.pl

poniedziałek, 05 sierpień 2019 10:48

Dziura budżetowa w dachu Domu Ludowego [FOTO]

Napisał

Multifunkcjonalne Centrum Trójstyku (Dom Ludowy w Markocicach) oraz popularna wśród mieszkańców "Sztacheta" pomimo popularności jaką cieszy się wśród mieszkańców gminy ma ostatnimi czasy mocno utrudnione zadanie. 

Wszystko przez dach, który zaczął przeciekać stopniowo niszcząc wyremontowany sufit. Jak poinformowali nas mieszkańcy, liczne prośby o naprawę jak dotąd nie przyniosły skutku. 

Sala oraz damska toaleta częściowo są wyłączone z użytkowania, niestety podczas ulewy woda dostaje się do wnętrza budynku bardzo szybko. Porozstawiane miski, chociaż trochę zabezpieczają przed zniszczeniem kolejnych elementów budynku. 

Przez lata Dom Ludowy zmagał się z problemem przeciekającego dachu, niestety ani poprzednia władza ani obecna nie próbuje naprawić zaistniałego przed laty problemu. Mimo przeszkód mieszkańcy miasta z powodzeniem organizują tam liczne imprezy i zachwyceni jakością obsługi oraz wyśmienitym jedzeniem chętnie wracają. Warto zadbać o taki skarb. 

Przypomnijmy, projekt "Multifunkcjonalne Centrum Trójstyku" został zrealizowany w latach 2007 - 2013 przy współpracy Gminy Bogatynia z czeskim partnerem Miastem Hrádek nad Nisou. Całkowita wartość projektu wyniosła wówczas  2 239 744,40 euro. 

Do sprawy powrócimy. 

fot. zdjęcia nadesłane przez widzów

Strona 1 z 6

PRZYDATNE TELEFONY

Szpital Bogatynia: 75 773 20 31

Komisariat Policji Bogatynia: 75 779 92 20

PEC Bogatynia: 75 773 19 22

Wodociągi Bogatynia: 75 773 20 61

Zarządzanie Kryzysowe Bogatynia: 75 77 25 200

Straż Miejska: 75 77 32 408

SPONSOROWANE LINKI

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAME

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

REDAKCJA24 INFO

Otrzymuj powiadomienia o nowościach!

Subskrybuj nowości i dowiedz się pierwszy o ważnych informacjach z Twojego miasta!
Top
Wykorzystuję tu pliki cookies do prawidłowego działania strony: w celu analizy ruchu na stronie, zapewniania funkcji społecznościowych oraz korzystania z narzędzi marketingowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.