W środę (01.01) w godzinach popołudniowych jadący srebrnym Citroënem mężczyzna z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas w następstwie czego staranował poprawnie zaparkowane pojazdy. 

Jak poinformował naszą redakcję właściciel zniszczonego mienia, jeden z pojazdów nadaje się tylko i wyłącznie do kasacji. Świadkowie zdarzenia zgodnie potwierdzili, że kierowca, który spowodował groźną kolizje już wcześniej łamał przepisy ruchu drogowego i nie stosował się do ograniczeń prędkości.

Wezwana na miejsce policja wykonała badanie na obecność środków odurzających, wynik okazał się pozytywny. 

Sprawca groźnej kolizji został zatrzymany i przewieziony do zgorzeleckiej izby zatrzymań. Mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

fot. nadesłane przez czytelnika

 

 

 Do zdarzenia doszło wczoraj (03.12) w aptece przy skrzyżowaniu ulic Daszyńskiego i Pocztowej. 

Około godziny 16:30 zamaskowany mężczyzna w kapturze, wtargnął do apteki, rzucił saszetkę na ladę i słowami "Dawaj kasę" zażądał wydania gotówki. Farmaceutka początkowo myślał, że to głupi żart wtedy napastnik wyjął z kieszeni rewolwer i oddał jeden strzał z odległości około jednego metra w sufit nad głową kobiety.

Mężczyzna po zabraniu pieniędzy opuszczając aptekę cały czas mierzył bronią w kierunku farmaceutki. Powiadomiona policja zjawiła się w lokalu bardzo szybko.

Całe zdarzenie zarejestrowały nasze kamery, które są dostępne dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Materiał już został przekazany policji. 

Nagranie ze względu na mocne zbliżenie jest w słabszej jakości. Mężczyzna miał ze sobą saszetkę koloru rudego z kieszonką oraz założoną bluzę z kapturem koloru białego.


Dawid zaginął w grudniu 2018, w poszukiwania zaangażowano policję, straż pożarną, rodzinę, sąsiadów oraz znajomych. Szukały również specjalnie wyszkolone psy tropiące i ratowniczo-poszukiwawcze, w sprawę zaangażował się nawet znany jasnowidz Krzysztof Jackowski niestety bezskutecznie. Przełom nastąpił 19 września 2019 roku, tego dnia dwójka grzybiarzy ujawniła ciało Dawida w lesie. 

W sprawie śmierci Dawida Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu w dalszym ciągu prowadzi śledztwo, obecnie śledczy badają wątek nakłaniania młodego mężczyzny do popełnienia samobójstwa (art. 151 kk - Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.)

Na naszą redakcyjną skrzynkę przesłano również zrzut wpisu, który zamieszczono na profilu chłopaka kilka dni przed jego zaginięciem. 

Na wpis zareagowało również kilka osób, w większości były to reakcje "super"...

Do sprawy powrócimy. 

Reporterzy "Superwizjera" przyjrzeli się powiązaniom przestępców z przemysłem farmaceutycznym i organami ścigania. Odkryli także, że na narkotykowej mapie Polski jest pewne szczególne miejsce, w którym metamfetaminowy biznes rozrósł się na skalę przemysłową.

Reportaż "Zagłębie metamfetaminy" Marcina Wójcika i Marcina Rybaka z Gazety Wrocławskiej już w sobotę o 20.00 na antenie TVN24.

Zapowiedź reportażu dostępna tutaj:


Źródło: Superwizjer TVN / TVN24


W naszej redakcji zapanowała prawdziwa burza, zastanawiamy się, czy nie zmienić nazwy portalu na skradzionewbogatyni.pl lub kolejnakradziez24.com. Chociaż wydaje się to śmieszne, to sytuacje, jakie miały w miejsce w przeciągu ubiegłego miesiąca zdecydowanie śmieszne nie są. Tylko w przeciągu ostatnich dwóch tygodni doszło do trzech kradzieży z włamaniem oraz napadu na sklep w Sieniawce. Ofiarami złodziei padały motocykle, narzędzia, biżuteria o znacznej wartości oraz pieniądze.

Wczoraj (30.09) doszło do czynnego napadu na pracownika jednego ze sklepów w Sieniawce. Mężczyzna w czapce z daszkiem pod pretekstem zakupu w biały dzień wszedł do sklepu z papierosami, kiedy kasjerka otworzyła szufladę z pieniędzmi, mężczyzna sięgnął prawdopodobnie po gaz pieprzowy i zaatakował kobietę. 

Materiał z napadu został zarejestrowany przez kamery monitoringu, które były zainstalowane przy ladzie. Mężczyzna jest obecnie poszukiwany przez policję.

 

O ile napadu nie sposób przewidzieć, to nocne włamanie blisko centrum już łatwiej zauważyć. Pojawiający się w strategicznych miejscach radiowóz policji czy straży miejskiej mógłby zdecydowanie ostudzić zapał złodziei. Policja w całej Polsce zmaga się z brakami kadrowymi i tutaj oczywiście rzecz jest jasna, nie można być wszędzie mając do dyspozycji mało wyszkolonych funkcjonariuszy. Z pomocą przychodzi straż miejska, która powinna wspomagać działania policji. Utrzymywana z budżetu gminy jednostka pomimo posiadania w swojej flocie kilku pojazdów (w ostatnim czasie flota powiększyła się o busa przekazanego z OSiR) rzadko widywana jest nocami na ulicach miasta. Jak informują naszą redakcję mieszkańcy często za to można ich spotkać na granicy blisko działek rekreacyjnych - musi to być bardzo niebezpieczne miejsce, jeżeli strażnicy tak ochoczo "patrolują" teren przygraniczny - dodaje nasz rozmówca.

Do kolejnego włamania doszło dziś w nocy z poniedziałku na wtorek (30.09/01.10). Włamywacze w późnych godzinach nocnych dużym kamieniem sforsowali rolety antywłamaniowe i wybili szybę w jednym z lokali, gdzie znajdowała się znaczna ilość złotej i srebrnej biżuterii. Do włamania doszło przy ulicy Kościuszki 12 w Bogatyni. Straty mogą wynieść nawet 90 000 zł!

Z całego zdarzenia jest nagranie, jeżeli uda nam się zdobyć kopie opublikujemy ją w naszym serwisie. Osoba, która dokonała kradzieży z włamaniem została zidentyfikowana przez właścicieli, mężczyzna jest obecnie poszukiwany przez policję.

fot. bogatynia24tv.pl

fot. bogatynia24tv.pl

fot. bogatynia24tv.pl

Co lub kto może w Bogatyni wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach na Facebooku! 


 

Zobacz również:

 

Do niecodziennego zdarzenia doszło dziś (28.09) w lesie niedaleko granicy państw (okolice dawnych Wigancic). Mężczyzna, który wybrał się na grzyby prawdopodobnie w wyniku nieszczęśliwego upadku złamał nogę w dwóch miejscach.

Pomimo urazu, mężczyzna nie wzywał pomocy, zrobiła to dopiero jego znajoma, która była w pobliżu. Na miejsce w pierwszej kolejności dotarła jednostka OSP Działoszyn, która udzieliła poszkodowanemu mężczyźnie pomocy. W zdarzeniu uczestniczyły również PSP JRG Bogatynia oraz ZRM Bogatynia. 

Mężczyzna ze złamaniem na wysokości kolana oraz kostki został przetransportowany do szpitala. 

 

O czym pamiętać wybierając się na grzyby?

Jak co roku o tej porze rzesze grzybiarzy wyruszają do lasów na swoje pierwsze zbiory. Mimo że grzybobranie dostarcza wielu przyjemności, trzeba przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie i solidnie się do takiej wyprawy przygotować. 

W przypadku zbiorowego wyjazdu należy utrzymywać kontakt wzrokowy z uczestnikami grzybobrania. Jeżeli w grzybobraniu biorą udział dzieci lub osoby starsze, nie można tracić ich z pola widzenia. Chwila nieuwagi może zakończyć się dla nich zagubieniem.

Pamiętajmy też, aby na wyprawę do lasu zabrać ze sobą telefon z naładowaną baterią. Nawiązanie kontaktu telefonicznego, w przypadku zagubienia czy urazu, ułatwia służbom podjęcie natychmiastowych i skutecznych działań poszukiwawczych - w tym wypadku dojazd był mocno utrudniony, nawigacja w tego typu miejscach często zawodzi! 

Należy również pamiętać, by przed wyjazdem do lasu zadbać o odpowiednią odzież, adekwatną do warunków atmosferycznych. Przypominamy, że jesienią warunki pogodowe dość często i nagle potrafią się zmienić.

Zbierajcie bezpiecznie! 

 

 

W dniu 17.09 (wtorek) przy ulicy gen. Andersa w Bogatyni doszło do kradzieży motocykla marki Suzuki bandit 600N z 1995r.

Motor został skradziony z prywatnej posesji, właściciel skradzionego mienia wyznaczył nagrodę w wysokości 1000 zł za pomoc policji w ujęciu sprawców kradzieży lub wskazanie miejsca pobytu dwukołowca. 

Na filmie widać zorganizowaną grupę pięciu osób. Do włamania doszło w okolicy godziny 02:10.

Znaki charakterystyczne skradzionego motocykla: widocznie porysowana prawa strona, po upadku.
fot. skradziony motor

KONTAKT Z WŁAŚCICIELEM PRZEZ WIADOMOŚĆ PRYWATNĄ DO REDAKCJI BOGATYNIA24TV.PL, ZAPEWNIAMY ANONIMOWOŚĆ! 


Wczoraj 19.09 około godziny 14:00 dwóch mężczyzn zbierających grzyby znalazło szczątki zaginionego rok temu mężczyzny. Wszystko wskazuje na to, że chłopak popełnił samobójstwo.

Na miejscu trwały czynności z udziałem prokuratora oraz policyjnego technika kryminalistyki. Znalezione ciało ze względu na stopień rozkładu w celu identyfikacji musiało zostać poddane badaniu, które potwierdza zgodność DNA. Niestety przedmioty znalezione przy szczątkach oraz ubiór wskazują jednoznacznie, że jest to poszukiwany Dawid. 

W akcje poszukiwania Dawida zaangażowani byli znajomy, rodzina, psy ratowniczo-poszukiwawcze z Bogatyni, psy tropiące z Lubania, policja, straż pożarna, a nawet znany jasnowidz Krzysztof Jackowski. Mężczyzna miał przed zaginięciem szukać w internecie sposobów jak popełnić samobójstwo.

Ostatnie, wznowione poszukiwania mężczyzny prowadzono na zbiorniku wodnym w okolicy Elektrowni Turów.


fot. znalezione ubrania opisywane w informacji o zaginięciu / bogatynia24tv.pl

W nocy ze środy na czwartek (04-05.09) przy ulicy Warszawskiej 28 w Bogatyni doszło do zuchwałej kradzieży. Jak poinformowali nas poszkodowani, kradzież została prawdopodobnie zaplanowana wcześniej. 

W zaparkowanym pojeździe marki Opel Vivaro przy użyciu specjalnego młotka wybito szybę i wyciągnięto z wnętrza bagażnika elektronarzędzia. Cała sprawa została zgłoszona na Policję. 

Właściciele skradzionego mienia wyznaczyli również nagrodę w postaci 1000 zł za pomoc policji w ujęciu sprawcy kradzieży. W ostatnim czasie w Bogatyni ilość zuchwałych kradzieży niebezpiecznie wzrosła, czy służby porządkowe całkowicie zapomniały już o naszym mieście? zapraszamy do wyrażania swojego zdania w komentarzach! 

Wczoraj (29.08) w Opolnie w godzinach wieczornych doszło do niecodziennego odkrycia. Według informacji świadków, podczas zbierania grzybów natrafiono na niewybuchy wojenne pochodzące prawdopodobnie z czasów 2 wojny światowej. 

Wbrew powszechnie panującym zasadom bezpieczeństwa, szczęśliwi znalazcy postanowili zabrać znalezione pociski ze sobą i mieli... wrzucić je do ogniska.

W porę powiadomiono policję. Małe ognisko zrobione z pobliskich plastikowych śmieci ugaszono a pociski przełożono w bezpieczne miejsce. Obecnie niewybuchy są pilnowane przez strażaków ochotników z Sieniawki oraz Bogatyni.

Jednostki pełnią wartę na zmianę po 6 godzin. Niewybuchy zostaną prawdopodobnie zabezpieczone przez patrol saperski z Bolesławca. 

Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa po odnalezieniu niewypału lub niewybuchu, niewłaściwe postępowanie wynikające z braku świadomości o grożącym niebezpieczeństwie powoduje, że mimo zakończenia działań zbrojnych wojna nadal zbiera ofiary.

W razie znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia należy:

1. Nie dotykać, nie ruszać, nie przenosić przedmiotu wybuchowego.
2. Niezwłocznie oddalić się z miejsca zagrożenia.
3. Niezwłocznie powiadomić telefonicznie służby ratunkowe (numer alarmowy 112).

fot. znalezione niewybuchy / bogatynia24tv.pl

 

Strona 1 z 6

PRZYDATNE TELEFONY

Szpital Bogatynia: 75 773 20 31

Komisariat Policji Bogatynia: 75 779 92 20

PEC Bogatynia: 75 773 19 22

Wodociągi Bogatynia: 75 773 20 61

Zarządzanie Kryzysowe Bogatynia: 75 77 25 200

Straż Miejska: 75 77 32 408

SPONSOROWANE LINKI

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAME

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

REDAKCJA24 INFO

Otrzymuj powiadomienia o nowościach!

Subskrybuj nowości i dowiedz się pierwszy o ważnych informacjach z Twojego miasta!
Top
X

Prawa autorskie!

Kopiowanie tekstu oraz zdjęć zostało zablokowane!

Wykorzystuję tu pliki cookies do prawidłowego działania strony: w celu analizy ruchu na stronie, zapewniania funkcji społecznościowych oraz korzystania z narzędzi marketingowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.