Dziś (16.08) w okolicach godziny 14:00 na trasie z Bogatyni do Opolna doszło do poważnego wypadku samochodowego, w którym brały udział dwa pojazdy osobowe. 

Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że w zdarzeniu ucierpiały dwie osoby, jedna osoba jest w stanie ciężkim i z miejsca wypadku została zabrana specjalistyczną karetką "S".

W akcji ratowniczej brały udział siły i środki PSP Bogatynia, OSP KSRG Sieniawka, ZRM Bogatynia, ZRM Zgorzelec, KMP Bogatynia.

O szczegółach poinformujemy wkrótce. 

fot. OSP KSRG Sieniawka

fot. OSP KSRG Sieniawka

Jak poinformowali naszą redakcję czytelnicy, we wtorek (13.08) w godzinach porannych doszło do zatrzymania jednego z już emerytowanych komendantów policji w Bogatyni. 

Zatrzymanie mężczyzny prawdopodobnie ma związek z aresztowanymi w styczniu tego roku funkcjonariuszami policji ze Zgorzelca oraz Bogatyni. Dwóm zatrzymanym wówczas funkcjonariuszom zarzucono między innymi przyjmowanie korzyści majątkowych w łącznej kwocie przekraczającej 400 000 złotych.

Innemu zatrzymanemu zarzucono między innymi udział w pobiciu. Do przestępstw objętych śledztwem oraz zarzutami dochodziło w okresie od 2007 do 2017 roku.

Więcej szczegółów podamy wkrótce.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy pełniąc służbę na terenie miasta i gminy Bogatynia próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego motocyklem marki Kawasaki. Kierujący  pomimo wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania kontynuował jazdę.  Jechał coraz szybciej popełniając po drodze liczne wykroczenia. Na jednym z przejazdów kolejowych kierujący uszkodził motocykl i zaczął uciekać pieszo wyrzucając plecak. Do działań włączyli się dzielnicowi, którzy pełnili służbę w pobliskiej miejscowości.

Policjanci zatrzymali kierującego i odnaleźli w zaroślach jego plecak. Podczas prowadzonych czynności okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a w przewożonym plecaku miał niemal 9 000 działek handlowych metaamfetaminy. Został zatrzymany na okres 3 miesięcy. 

Posiadanie środków psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy jest ich znaczna ilość nawet do lat 10. Natomiast za wprowadzenie takiej ilości do obrotu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

  

źródło zgorzelec.policja.gov.pl

Multifunkcjonalne Centrum Trójstyku (Dom Ludowy w Markocicach) oraz popularna wśród mieszkańców "Sztacheta" pomimo popularności jaką cieszy się wśród mieszkańców gminy ma ostatnimi czasy mocno utrudnione zadanie. 

Wszystko przez dach, który zaczął przeciekać stopniowo niszcząc wyremontowany sufit. Jak poinformowali nas mieszkańcy, liczne prośby o naprawę jak dotąd nie przyniosły skutku. 

Sala oraz damska toaleta częściowo są wyłączone z użytkowania, niestety podczas ulewy woda dostaje się do wnętrza budynku bardzo szybko. Porozstawiane miski, chociaż trochę zabezpieczają przed zniszczeniem kolejnych elementów budynku. 

Przez lata Dom Ludowy zmagał się z problemem przeciekającego dachu, niestety ani poprzednia władza ani obecna nie próbuje naprawić zaistniałego przed laty problemu. Mimo przeszkód mieszkańcy miasta z powodzeniem organizują tam liczne imprezy i zachwyceni jakością obsługi oraz wyśmienitym jedzeniem chętnie wracają. Warto zadbać o taki skarb. 

Przypomnijmy, projekt "Multifunkcjonalne Centrum Trójstyku" został zrealizowany w latach 2007 - 2013 przy współpracy Gminy Bogatynia z czeskim partnerem Miastem Hrádek nad Nisou. Całkowita wartość projektu wyniosła wówczas  2 239 744,40 euro. 

Do sprawy powrócimy. 

fot. zdjęcia nadesłane przez widzów

Jak informują nasi widzowie, obecnie przy DW352 w okolicach stacji paliw "Circle K" trwa dogaszanie celowo podpalonego pojazdu marki Citroën Saxo.

Jak wynika z informacji świadków, pojazd ten miał dzisiaj brać udział w pościgu policyjnym i został w tym miejscu porzucony, znajdujące się w środku osoby miały zbiec w nieznanym kierunku. 

Samochód został skradziony na terenie Niemiec. Polskie tablice rejestracyjne, na których poruszał się pojazd również zostały skradzione z innego samochodu. 

Na miejscu pracuje Straż Pożarna oraz Policja. Szczegółowe informacje podamy wkrótce. 

We wtorek (30.07) około godziny 20:45 w mieszkaniu przy ulicy Kościuszki 10 doszło do napadu z bronią. Zamaskowany napastnik trzymający w ręku pistolet wtargał do mieszkania i nakazał przebywającemu w środku mężczyźnie oddać wszystkie pieniądze. 

Dalej sytuacja potoczyła się bardzo szybko, pokrzywdzony mężczyzna został mocno uderzony pistoletem w głowę, w następstwie tego napadnięty zaczął się bronić i w wyniku szarpaniny wypchnął swojego oprawce z mieszkania i szybko zamknął drzwi. Napastnik zniszczył roletę antywłamaniową w mieszkaniu.

O wszystkim została poinformowana policja, dyżurny przyjął zgłoszenie wysyłając jednocześnie na miejsce dwóch funkcjonariuszy. Pokrzywdzony został przewieziony przez znajomego do szpitala gdzie profesjonalnie została udzielona mu pierwsza pomoc, ze względu na odniesione obrażenia konieczne było szycie rany głowy

Broń na szczęście okazała się atrapą, którą napastnik zostawił w mieszkaniu pokrzywdzonego. Całą sytuację na portalu Facebook opisał jeden z lokalnych przedsiębiorców, dla którego pracował pokrzywdzony obcokrajowiec. 

"Ku mojemu przerażeniu dowiedziałem się, że Policji w Bogatyni w nocy BRAK. Pojechaliśmy na pogotowie tam pełen profesjonalizm, szybko przyjęci zostaliśmy. Andrej miał tak rozciętą skórę na głowie, że konieczne było szycie. I teraz moje pytanie do wszystkich rządzących gminą radnych i burmistrzów, czy naprawdę musi się stać tragedia, żeby ktoś coś z tym zrobił ? Budowany będzie nowy komisariat tylko dla kogo ? Może taka bogata gmina jest w stanie zrobić coś dla nas wszystkich, dla naszego bezpieczeństwa. Pierwsze co to znalezienie sposobu na znaczące podniesienie atrakcyjności pracy Policjantom. Może gmina ma możliwości znaczącego podniesienia wynagrodzeń w formie dopłat, nagród. Po prostu Policjant zarabia stanowczo za mało, monitoring o którym tylko się mówi ... Dziwnie się poczułem jak po napadzie w bronią w ręku, choć ta broń okazała się być wierną kopią, całe szczęście, Policja nie miała odpowiedniej ilości ludzi na jakiekolwiek zadziałanie w tej sprawie..."

Napisał zbulwersowany sytuacją mężczyzna. Niestety przestępczość w Bogatyni cały czas rośnie, brakuje policji oraz sprawnego miejskiego monitoringu, zachowajmy ostrożność nie tylko na ulicach po zmroku, ale również w swoich mieszkaniach. 

Czy już nawet we własnym domu Bogatynianie nie mogą czuć się bezpiecznie? zapraszamy do dyskusji w komentarzach. 

 

Dziś we wtorek (30.07) przy ulicy Łużyckiej doszło do kolizji drogowej. Z relacji świadków wynika, że kierujący pojazdem Renault nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i wypadł z drogi uderzając w murek. 

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, co policjanci ujawnili w samochodzie. Pojazd załadowany był po sam dach prawdopodobnie roślinami konopi indyjskiej, której uprawa oraz sprzedaż w Polsce jest zabroniona. 

Obecnie Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, na miejscu pojawił się również patrol Straży Granicznej. O szczegółach poinformujemy wkrótce. 

 

 

Dziś w poniedziałek (29.07) służby mundurowe z terenu naszej gminy miały pełne ręce roboty.

W godzinach popołudniowych dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Zgorzelcu otrzymał zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym mieszczącym się przy ulicy Kasztanowej w Opolnie.

Na miejsce zostały skierowane cztery zastępy straży pożarnej (JRG Bogatynia x2, OSP Bogatynia, OSP Sieniawka) oraz zespół ratownictwa medycznego i policja. Po dotarciu na miejsce strażacy ewakuowali przebywających w środku mieszkańców, dzięki błyskawicznej reakcji ratowników nikomu nic się nie stało.

Przyczyną pożaru oraz zadymienia była prawdopodobnie awaria bojlera w jednym z mieszkań na parterze. 

Podczas trwania akcji oddymiania budynku, jednostka OSP Bogatynia została przekierowana na ulicę Batorego w Bogatyni. W tym miejscu jak informują świadkowie podczas próby kradzieży stalowej odbojnicy kolejowej doszło do podpalenia jej drewnianych elementów. Konieczne było częściowe rozebranie odbojnicy i dogaszenie jej wewnętrznej drewnianej struktury. 

 

fot. facebook / OSP KSRG Sieniawka

fot. facebook / OSP KSRG Sieniawka

fot. facebook / OSP KSRG Sieniawka

fot. OSP Bogatynia

Jak podał dziennik zgorzelec.info, według jeszcze nieoficjalnych informacji Centralne Biuro Śledcze zatrzymało Dominika M. - wiceburmistrza Węglińca, dawniej Bogatyni. 

Burmistrz Węglińca Mariusz Wieczorek w rozmowie ze zgorzelec.info poinformował, że:

jego Zastępca powinien być w pracy, ale go nie ma. Próbował się z nim skontaktować, ale ten ma wyłączony telefon i Burmistrz nie wie co się z nim stało

W marcu ubiegłego roku Dominik M. został zatrzymany, ale przez CBA w sprawie niedopełnienia obowiązków przy inwestycji odbudowy zniszczonej podczas intensywnych opadów deszczu w czerwcu 2013 roku sieci kanalizacji, sieci wodociągowej oraz odbudowy dróg i chodników w Porajowie. Do zaniedbań miało dojść w 2015 roku.

Dnia 26 stycznia 2018 roku burmistrz Andrzej Grzmielewicz wydał zarządzenie odwołujące Dominika M. z funkcji zastępcy burmistrza ds. inwestycji. Wiceburmistrz Bogatyni na stanowisku był od 2006 roku.

O sprawie będziemy informować na bieżąco.

Historia jakich mało w naszym mieście, zazwyczaj obok sytuacji, w których łamane jest prawo przechodzimy obojętnie.

Pan Marek podróżował ze sklepu do domu, zauważywszy mocno czarny dym unoszący się nad kopalnianą hałdą postanowił sprawdzić źródło jego pochodzenia.

Po dojechaniu na miejsce zauważył zaparkowany kilka metrów dalej samochód oraz źródło czarnego dymu - płonące kable pochodzące prawdopodobnie z kradzieży. 

Mężczyźni, widząc Pana Marka poinformowali że jest to "ich kontrolowane wypalanie" i zapytali gdzie można obmyć twarz, mieszkaniec Bogatyni poinformował, w którą stronę mają się udać - po swój łup już nie wrócili. 

Mężczyzna dogasił płonące kable butelkowaną wodą zakupioną wcześniej w sklepie. 

Jak poinformował nas Pan Marek:

"Miejsce nie wygląda na przypadkowe, w okolicy można było znaleźć pełno pozostałości po poprzednich wypalaniach. Warto sprawą zainteresować straż miejską by częściej patrolowała takie rejony"

Z naszej strony wielkie brawa dla Pana Marka, w Bogatyni mamy przerażającą skalę przestępczości, którą trzeba zwalczać. W dużej mierze zależy to od nas samych - w końcu to my powinniśmy powiadomić służby, gdy widzimy, że ktoś łamie prawo. 

Jeżeli sami nie chcemy ryzykować spotkania z takimi osobami, wystarczy powiadomić odpowiednie służby pod numerem alarmowym 112.

 

 

Strona 1 z 12

PRZYDATNE TELEFONY

Szpital Bogatynia: 75 773 20 31

Komisariat Policji Bogatynia: 75 779 92 20

PEC Bogatynia: 75 773 19 22

Wodociągi Bogatynia: 75 773 20 61

Zarządzanie Kryzysowe Bogatynia: 75 77 25 200

Straż Miejska: 75 77 32 408

SPONSOROWANE LINKI

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAME

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

REDAKCJA24 INFO

Otrzymuj powiadomienia o nowościach!

Subskrybuj nowości i dowiedz się pierwszy o ważnych informacjach z Twojego miasta!
Top
X

Prawa autorskie!

Kopiowanie tekstu oraz zdjęć zostało zablokowane!

Wykorzystuję tu pliki cookies do prawidłowego działania strony: w celu analizy ruchu na stronie, zapewniania funkcji społecznościowych oraz korzystania z narzędzi marketingowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.