Negatywne opinie i słabe oceny - mieszkańcy oceniają działania burmistrza w sieci.

O tym, że wybory samorządowe, które odbyły się w 2018 roku miały być wielkim przełomem dla miasta i gminy mówiło się od dawna. Z billboardów jednego z kandydatów rozbrzmiewały hasła „Wyborco! Naprawdę może być inaczej...” 

Od wyborów minął już rok, a my przyglądamy się ówczesnemu burmistrzowi Wojciechowi Błasiakowi. To właśnie jego bilbord zwiastował zmiany, nikomu na ten czas nieznany kandydat zapewniał, że będzie inaczej, teraz możemy zapytać - czy o takie „inaczej” chodziło wyborcom?

Po wygranej nadeszły czasy wielkiego oszczędzania, oszczędzano na wszystkim. Niegdyś tętniące życiem wiejskie świetlice, które latami integrowały mieszkańców zmuszone były ograniczyć swoje funkcjonowanie, rozwiązano umowy na internet oraz telewizje. Oszczędności szukano również w sporcie, chociaż mogłoby się wydawać, że w obecnej erze cyfryzacji wszelkich aspektów życia, ta dziedzina powinna być szczególnie mocno dofinansowana. Prozaiczne było również usunięcie cmentarnej toalety w Działoszynie, w tym przypadku spotkało się to z bardzo dużym sprzeciwem mieszkańców, wówczas wspólnie z miejscowym proboszczem mieszkańcy utworzyli petycję, która wylądowała na biurku burmistrza. Mikołaj również nie zawitał do Bogatyni, w tej kwestii głosy mieszkańców były mocno podzielone. Ostatnimi czasy UMiG ograniczył funkcjonowanie kolejnej wiejskiej świetlicy, tym razem przysłowiowy „młot” spadł na Jasną Górę. W imieniu mieszkańców pismo do burmistrza w tej sprawie wystosował radny Ryszard Morawski. Mieszkańcy są zbulwersowani.

Kolejnymi, mocno kontrowersyjnymi decyzjami stały się zmiany kadrowe. We wcześniej zapowiadanych zmianach mówiło się o obsadzaniu wysokich stanowisk poprzez konkursy, miały one wyłaniać osoby najbardziej odpowiednie na dane stanowisko. Niestety, burmistrz Błasiak bardzo szybko zdementował jakoby miało do tego dojść.

Stanowiska zaczęły być obsadzane ludźmi spoza Bogatyni, najbardziej kontrowersyjny z prezesów Roman Konopski (mieszkaniec Dłużyny k. Zgorzelca - red.), bardzo szybko popadł w niełaskę bogatyńskiej społeczności, wszystko za sprawą braku informacji o jakości wody podczas jednej z awarii oraz rasistowskich wypowiedzi na jednej z sesji. W późniejszych wywiadach Burmistrz Błasiak pytany o konsekwencje zaprzeczał jako by miało do owych afer dojść, stwierdził, że ani do UMiG, ani do BWiO nie wpłynęły skargi od mieszkańców, więc nie widzi potrzeby wyciągania konsekwencji od kogokolwiek. Temat wody niezdatnej do spożycia i braku adekwatnego do zagrożenia komunikatu pochłonął dwie sesje rady miejskiej. 

W sieci można znaleźć pełno komentarzy, które mocno uderzają w obecne działania burmistrza. Mieszkańcy zgodnie twierdzą, że miasto powinno się rozwijać, a nie cofać w rozwoju. Młodzież potrzebuje innych atrakcji, niż te, które pokazał ostatnio na swojej antenie TVN w reportażu z cyklu Superwizjer.

Na chwilę pisania tego tekstu na portalu portalsamorządowy.pl gdzie można oceniać działania władz w swoim mieście, burmistrz Wojciech Błasiak zanotował aż 73,57% głosów przeciwko sobie kolejną osobą, która zostało słabo oceniona przez mieszkańców jest przewodnicząca rady Dorota Bojakowska, otrzymała ona aż 74,08% głosów na NIE. Portal pozwala zagłosować tylko raz na jedną osobę.

 

źródło: portalsamorządowy.pl

Podobnie jest w mediach społecznościowych, ludzie stanowczo wyrażają się na temat podejmowanych przez władze decyzji.

 

Mieszkańcy zastanawiają się dokąd to wszystko zmierza? Nasi rozmówcy zgodnie twierdzą, że takie zmiany nie zaprowadzą w mieście ani porządku prawnego, ani nie pomogą zlikwidować problemów narkotykowych. Ponownie pytamy, co lub kto w końcu pomoże temu miastu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.  

 

Czytany 3513 razy
Udostępnij ten artykuł

O Autorze

Redakcja B24TV

E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

+13 # Agi 2019-11-26 11:39
Ja się dziwię, co nadal robi tam Bojakowska, która rączka w rączkę szła z poprzednim burmistrzem i sama pewnie ma kupę rzeczy za uszami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # benek 2019-11-26 11:43
Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejsc panie burmistrzu ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # FRANEK Z BOMBAJU 2019-11-26 13:05
Jak były wybory na burmistrza, to sami głosowaliście za odwołaniem Grzmielewicza. A teraz sami narzekacie na Błasiaka. Widziały gały co brały.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Maria 2019-11-26 15:41
Pan niestety nie robi nic zeby w gminie cos zmienic, nie dzieje sie nic i strach wyjsc na ulice nie o takie zmiany chodzilo a ja panu zaufalam, szczescie ze ostatni raz!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Kokob 2019-11-26 20:12
REFERENDUM i po sprawie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

PRZYDATNE TELEFONY

Szpital Bogatynia: 75 773 20 31

Komisariat Policji Bogatynia: 75 779 92 20

PEC Bogatynia: 75 773 19 22

Wodociągi Bogatynia: 75 773 20 61

Zarządzanie Kryzysowe Bogatynia: 75 77 25 200

Straż Miejska: 75 77 32 408

SPONSOROWANE LINKI

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAME

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

REDAKCJA24 INFO

Otrzymuj powiadomienia o nowościach!

Subskrybuj nowości i dowiedz się pierwszy o ważnych informacjach z Twojego miasta!
Top
X

Prawa autorskie!

Kopiowanie tekstu oraz zdjęć zostało zablokowane!

Wykorzystuję tu pliki cookies do prawidłowego działania strony: w celu analizy ruchu na stronie, zapewniania funkcji społecznościowych oraz korzystania z narzędzi marketingowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.