Hospicjum zamiast szpitala w Bogatyni?

Jak donoszą nasze wróbelki, cały czas trwają rozmowy na temat losów Bogatyńskiego szpitala.

Z informacji, jakie udało nam się ustalić, ze względu na bliskość elektrowni oraz kopalni jedną z propozycji było przekazanie 49% udziałów szpitala dla spółki PGE, podobno odbyły się już wstępne rozmowy na ten temat, które jak dotąd nie odniosły oczekiwanych skutków. Padają również te "czarne" opcje jak m.in zamknięcie Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bogatyni i odsprzedania budynku potentatowi branży owocowej ze Zgorzelca.

Jeden z wróbelków napisał, że szpital może zostać przebudowany na potrzeby hospicjum, owa działalność miałaby zająć dwa piętra budynku. 

Jak wszyscy wiemy, po zamknięciu Bogatyńskiego szpitala wszyscy pacjenci zmuszeni byliby do korzystania z usług Wielospecjalistycznego Szpitala w Zgorzelcu — ten z pewnością skorzystałby na obsłudze blisko 18-tysięcznej społeczności Bogatyni. 

W Bogatyni jest kilka osób mocno związanych ze środowiskiem Zgorzeleckiego szpitala, którym zależy na końcu naszej Bogatyńskiej służby zdrowia, ale o tym wkrótce... smile

Kolejnym ważnym tematem jest zamknięcie ośrodków zdrowia w wiejskich miejscowościach w gminie Bogatynia. Pierwszy w kolejce do zamknięcia jest ośrodek zdrowia w Działoszynie, jego mieszkańcy mają być dowożeni specjalnym autobusem do Bogatyńskiego szpitala - o ile ten pozostanie do dyspozycji mieszkańców Bogatyni.

 
Pytań jest wiele, odpowiedzi niestety mniej. Co w przypadku kiedy szpital zostanie zamknięty? zostaną zakupione dodatkowe karetki pogotowia? czy SOR w Zgorzelcu wytrzyma natłok dodatkowych pacjentów? - czas pokaże. 
Czytany 3453 razy
Udostępnij ten artykuł

O Autorze

Redakcja B24TV

E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

0 # Miro Maro 2019-06-15 13:55
Nasz burmistrz to marionetka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

PRZYDATNE TELEFONY

Szpital Bogatynia: 75 773 20 31

Komisariat Policji Bogatynia: 75 779 92 20

PEC Bogatynia: 75 773 19 22

Wodociągi Bogatynia: 75 773 20 61

Zarządzanie Kryzysowe Bogatynia: 75 77 25 200

Straż Miejska: 75 77 32 408

SPONSOROWANE LINKI

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAME

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

REDAKCJA24 INFO

Otrzymuj powiadomienia o nowościach!

Subskrybuj nowości i dowiedz się pierwszy o ważnych informacjach z Twojego miasta!
Top
X

Prawa autorskie!

Kopiowanie tekstu oraz zdjęć zostało zablokowane!

Wykorzystuję tu pliki cookies do prawidłowego działania strony: w celu analizy ruchu na stronie, zapewniania funkcji społecznościowych oraz korzystania z narzędzi marketingowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.