Sekcja poszukiwawcza OSP Bogatynia pomaga w Michałowie.

Wczoraj (02.07) sekcja poszukiwawcza jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogatyni została zadysponowana przez Powiatowe Stanowisko Kierowania PSP do pomocy przy poszukiwaniach zaginionej trzeci dzień 76-letniej kobiety. Poszukiwania odbywały się w Michałowie (wieś w powiecie polkowickim, w gminie Chocianów).

Po kłótni, do jakiej miało dojść przy zbieraniu jagód, zaginiona Józefa Solarz oddaliła się od osób, z którymi przebywała w lesie. Zaginiona nie zabrała swoich osobistych rzeczy, ślad po kobiecie zaginął. 

W poszukiwaniach biorą udział policjanci, strażacy, straż leśna oraz mieszkańcy. Akcje wspierał również śmigłowiec z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Teren przeczesywany był również przez specjalistycznego drona.

Ochotnicy z Bogatyni przez swoje zaangażowanie oraz wyszkolenie coraz częściej są doceniani nie tylko w naszym powiecie. Do akcji z OSP Bogatynia zadysponowano dwa psy specjalności ratowniczo-poszukiwawczej wraz z przewodnikami oraz pojazd terenowy typu quad wraz z operatorem i ratownikiem.

Bogatyńscy strażacy przeczesywali wyznaczone sektory blisko 7 godzin. Dotychczas nie udało się zlokalizować miejsca przebywania kobiety. Poszukiwania zostały wznowione w dniu następnym.

Czytany 1142 razy
Udostępnij ten artykuł

O Autorze

Redakcja B24TV

E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

PRZYDATNE TELEFONY

Szpital Bogatynia: 75 773 20 31

Komisariat Policji Bogatynia: 75 779 92 20

PEC Bogatynia: 75 773 19 22

Wodociągi Bogatynia: 75 773 20 61

Zarządzanie Kryzysowe Bogatynia: 75 77 25 200

Straż Miejska: 75 77 32 408

SPONSOROWANE LINKI

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAME

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

REDAKCJA24 INFO

Otrzymuj powiadomienia o nowościach!

Subskrybuj nowości i dowiedz się pierwszy o ważnych informacjach z Twojego miasta!
Top
X

Prawa autorskie!

Kopiowanie tekstu oraz zdjęć zostało zablokowane!

Wykorzystuję tu pliki cookies do prawidłowego działania strony: w celu analizy ruchu na stronie, zapewniania funkcji społecznościowych oraz korzystania z narzędzi marketingowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.